Vakcinácia líšok

Orálna vakcinácia líšok proti besnote bude vykonávaná letecky v dňoch 09. až 27. októbra 2023. Posun je možný podľa vývoja počasia.

Vakcinačné návnady , ktoré budú pokladané lietadlami sú čiernohnedej farby, guľatého alebo hranatého tvaru, pevnej konzistencie. Vo vnútri návnady je uložená plastiková tobolka obsahujúca vakcinačnú látku. Obsah tobolky je načervenalej farby a tobolka je označená nápisom " POZOR - VAKCÍNA PROTI BESNOTE " .

Pre človeka je vakcinačná návnada pri bežnom zaobchádzaní neškodná. Určité nebezpečenstvo predstavuje iba priamy kontakt vakcinačnej látky so sliznicou očí, úst, nosa a pod. Preto PROSÍME občanov, hlavne deti, aby sa vakcinačných návnad NEDOTÝKALI, nezbierali ich a v čase vakcinácie nevodili do lesa psov.

V prípade kontatku očkovacej látky so sliznicou alebo čerstvým poranením je potrebné ihneď vyhľadať lekárske ošetrenie. Pri kontakte rúk s očkovacou látkou je potrebné ruky dôkladne umyť mydlom, prípadne dezinfikovať akýmkoľvek dostupným dezinfekčným prostriedkom.Regionálna veterinárna a potravinová správa
Stará Ľubovňa

 
 
 
Poslať známemu Poslať známemu                                    Vytlačiť Vytlačiť

 

Nastavenia cookies