Kultúra a zábava

Vianočná výstava 2012
8.1.2013

Vianočná výstava 2012

Výbor Základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov Ružový sad v Podolínci v spolupráci s mestom Podolínec zorganizovali v dňoch 18.12.2012 a 19.12.2012 vianočnú výstavu. Všetkým občanom a zamestnancom mesta, ktorí sa zúčastnili alebo akýmkoľvek spôsobom pomohli pri organizovaní výstavy ďakujeme a želáme všetko dobré do Nového roku 2013.


Vianočné čítanie v Knižnici
7.1.2013

Vianočné čítanie v Knižnici

Predvianočný čas, plný radostného očakávania má priam rozprávkové čaro. Deti sa už nevedia dočkať, kedy zaznie hlahol vianočných zvonov a zažiaria svetielka na nádherne ozdobenom vianočnom stromčeku. V stredu, 19. 12. 2012, sa v Mestskej knižnici našim prváčikom rozžiarili očká, keď ich pani primátorka privítala na vianočnom čítaní.


Podolínčania hodovali
6.12.2012

Podolínčania hodovali

Už po druhý krát sa v našom meste konala ,,Zabíjačka,, pre širokú verejnosť.
Od skorých ranných hodín bolo v areáli kulturáku rušno.
Šikovný mäsiar a jeho pomocníci vyrábali chutné výrobky z prasiatka. Výrobu klobás, či jaterníc si mohli pozrieť starí aj tí najmenší. Každá zabíjačka a príprava špecialít musí mať svoju postupnosť a dobu prípravy.


Vyhodnotenie 5. ročníka súťaže o „Najkrajší balkón“ a o „Najkrajšiu predzáhradku"
2.10.2012

Vyhodnotenie 5. ročníka súťaže o „Najkrajší balkón“ a o „Najkrajšiu predzáhradku"

Mesto Podolínec a Komisia kultúry a športu vyhlasujú výsledky 5. ročníka súťaže o „Najkrajší balkón resp. okno“ a o „Najkrajšiu predzáhradku“. Súťaž organizovaná Komisiou kultúry a športu a Mestom Podolínec prebiehala v rozpätí mesiacov máj až september 2012.


Dni mesta Podolínec 2012
3.8.2012

Dni mesta Podolínec 2012

V meste Podolínec sa v dňoch 27.7. - 28.7. už po druhý krát konalo najväčšie kultúrno-spoločenské podujatie v meste Dni mesta Podolínec. Bohatý program, prilákal veľké množstvo detí, pre ktoré boli pripravené rôzne atrakcie a dospelých, ktorí si za symbolické jedno euro, ktoré bude použité na rozvoj detských ihrísk v meste a na podporu kultúry, mohli pozrieť vystúpenie speváka pána Hrčku, FS Ľubovňan, dychovej kapely, skupiny Clakson, aj populárnej zábavnej skupiny Ščamba. Ďalej svoje umenie predviedla skupina historického šermu Vikomt, DHZ Podolínec, či majster sveta v cyklotriali Štefan Pčola s kolegom majstrom Európy Tomášom Schmidtom. Počas programu boli pripravené zábavné súťaže pre deti aj dospelých a nakoniec voľná zábava pri hudbe, ktorá pokračovala do neskorej noci.


Jánske ohne 2012
3.7.2012

Jánske ohne 2012

V predhistorickej kultúre sa pálením ohňov oslavoval letný slnovrat.
Cieľom podujatia je oživenie tradícii pálenia ohňov pri príležitosti Sv. Jána. Podujatie má súčasne výrazný kultúrny a spoločenský rozmer a teší sa čoraz väčšej obľube medzi obyvateľmi, no najmä medzi mládežou. Je to najdlhší deň a najkratšia noc v roku opradená množstvom povier a pranostík.


Hana Zagorová & Peter Rezek so skupinou Jiřiho Dvořáka - Pozvánka na koncert
19.6.2012

Hana Zagorová & Peter Rezek so skupinou Jiřiho Dvořáka - Pozvánka na koncert

MsKS Kežmarok pozýva na exkluzívny koncert speváčky nezvyčajných kvalít a veľkých profesionálnych úspechov Hany Zagorovej a Petra Rezeka so skupinou Jiřiho Dvořáka.

Koncert sa ukutoční na nádvorí Kežmarského hradu (v prípade nepriaznivého počasia v MsKS, Starý trh 46) dňa 24. 06. 2012 (nedeľa) o 18.00 hod.


Deň MATIEK
1.6.2012

Deň MATIEK

Každý rok sa druhá májová nedeľa nesie v znamení osláv všetkých mamičiek.
Aj v našom mestečku sa nezabudlo na naše mamičky. Mesto Podolínec, komisia kultúry a športu, základná škola s materskou školou, CVČ, hudobná škola si pripravili bohatý dvojhodinový program. Ukončenie programu skončilo tombolou, kde sa vyžrebovali mamičky, ktoré dostali poukaz ,ktoré venoval p. J.Goč riaditeľ SOU Klementa Hofbauera v Podolínci.


36. Zamagurské folklórne slávnosti 2012 - PROGRAM
24.5.2012

36. Zamagurské folklórne slávnosti 2012 - PROGRAM

Prešovský samosprávny kraj, Podtatranské osvetové stredisko Poprad, Obec Červený Kláštor, Mesto Spišská Stará Ves, Cyprián n.o. Červený Kláštor organizujú medzinárodný festival 36. Zamagurské folklórne slávnosti v Červenom Kláštore.
Slávnosti napomáhajú návštevnosti architektonických pamiatok, prírodných krás a turistických zariadení, k zachovaniu počtu folklórnych súborov a tradičných remeselníkov a ku zvýšenému záujmu o tradičné remeselné výrobky a vystúpenia historicko-umeleckého charakteru v regióne.


STAVANIE MÁJA 2012
15.5.2012

STAVANIE MÁJA 2012

Ako každý rok aj tento rok po zime prišla jar a máj mesiac lásky. Príroda po zimnom spánku sa konečne prebudila do krásy.

V predvečer 1.mája ožila v našom meste tradícia stavanie májov.
História sadenia májov siaha až do antického obdobia. Staroveké národy dávali na domy a hospodárske budovy stromčeky na ochranu pred zlými duchmi a chorobami.


V centre Podolínca postavili Máj
7.5.2012

V centre Podolínca postavili Máj

V predmájový večer pripravili v Podolínci milú slávnosť. Na vynovenom námestí postavili máj. Starodávnu tradíciu v historickom meste zorganizovali po minuloročnej premiére po druhýkrát. Do centra prišlo opäť množstvo zvedavcov.

Popri stavaní mája pripravili aj pestrý program. Uličkami mesta prechádzali kone s vozom, na ktorom sedeli mládenci vyobliekaní v krojoch. Ich spev sprevádzal harmonikár.

Junáci sa zložili na námestí a pri vyhrávaní ľudovej hudby sa pustili do stavania mája. Množstvu ľudí ešte predtým vylepšili náladu mladé tanečníce z Podolínca. „Prialo nám aj počasie. Pre veľký počet ľudí to bol iste zážitok,“ povedal Ján Smandra z mesta Podolínec.

Čítajte viac: http://lubovna.korzar.sme.sk/c/6364124/v-centre-podolinca-postavili-maj.html#ixzz1uCAqDZHs, rin


Veľkonočná výstava
26.3.2012

Veľkonočná výstava

Výbor Základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov Ružový sad v Podolínci v spolupráci s mestom Podolínec pripravilo pre občanov mesta Veľkonočnú výstavu, ktorá sa uskutočnila v piatok 23.03.2012 a v sobotu 24.03.2012.
Výbor základnej organizácie týmto ďakuje všetkým občanom, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli ku konaniu sa výstavy a taktiež ďakuje občanom mesta za návštevu výstavy, ktorou podporili organizátorov v ich aktivite.


.:: KARNEVAL ::.
28.2.2012

.:: KARNEVAL ::.

Princezné, šmolkovia, kovboji, zvieratká, víly, vodníci, čerti, rytieri , ba aj čarodejnice obsadili kultúrny dom. Čo sa to tam deje? Veľká vrava, smiech a tanec znela kultúrnym domom, kde sa všetci zabávali. K príjemnej karnevalovej nálade nechýbala dobrá hudba, občerstvenie a koláčiky našich mamičiek.


Podolínsky hasiči plesali
20.2.2012

Podolínsky hasiči plesali

Členovia Dobrovoľného hasičského zboru v Podolínci sa rozhodli využiť fašiangové obdobie na zorganizovanie 1.hasičského plesu. Chceli tým všetkým preukázať vďaku za dôveru, ktorú im spoluobčania preukázali počas celého roka.

Na 1.hasičskom plese v Podolínci sa 11. februára bavilo 100 tancu chtivých ľudí. Fašiangovej zábavy sa zúčastnili aj bratia hasiči z Podegrodzia, mesta v Poľsku, ktoré je v družbe s podolínskymi hasičmi.


1. Ples mesta Podolínec naplnil očakávania
31.1.2012

1. Ples mesta Podolínec naplnil očakávania

Množstvo zábavy, dobrá nálada, výborné jedlá a bohatá tombola, boli hlavné očakávania, ktoré sa naplnili počas 1. Plesu mesta Podolínec. Všetci hostia sa výborne zabávali, vďaka čomu sa tancovalo a spievalo do skorého rána. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomohli pri organizovaní tejto akcie, ale hlavne všetkým návštevníkom plesu a tiež sponzorom, ktorí ochotne vytvorili bohatú tombolu s vyše štyridsiatimi hodnotnými cenami.


Stavanie snehuliaka
16.1.2012

Stavanie snehuliaka

Podarilo sa! O 13. hod. v nedeľu na námestí nebolo ešte nikoho a vyzeralo, že plánovaná akcia ani nebude. V priebehu pár minút sa všetko zmenilo a prišli detičky, poniektoré aj so svojimi rodičmi. Napriek tomu, že nám v tento deň počasie moc neprialo, sneh bol sypký, neustále fúkal vietor a silno snežilo - postavili sme spoločnými silami prekrásneho snehuliaka. Do činnosti sa zapojili hlavne detičky, ale netreba zabúdať ani na rodičov, ktorí prišli a tiež zaspomínali na časy, keď samy stavali snehuliakov v okolí svojich príbytkov.


25.12.2011

Vianočný koncert chrámového zboru

V podvečer sviatku Narodenia Pána sa vo Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Podolínci konal Vianočný koncert, ktorý po úvodnom bloku piesní otvoril duchovný otec PaedDr. ICLic. Ján Stašák.
O duchovný zážitok sa postaral miestny chrámový zbor. Na koncerte odzneli vianočné piesne a koledy. O hudobné doprovody sa postarali Mgr. Otília Hanečáková (klavír), Julka Harendarčíková (husle) a Július Hanečák (gitara). Slovom sprevádzali Alena Džurňáková a Bc. Michal Marhefka.


Vianočná výstava
19.12.2011

Vianočná výstava

Výbor Základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov Ružový sad v Podolínci v spolupráci s mestom Podolínec pripravilo pre občanov mesta vianočnú výstavu, ktorá sa uskutočnila v piatok 09.12.2011 a v sobotu 10.12.2011.


DETI PRIVÍTALI SV. MIKULÁŠA
12.12.2011

DETI PRIVÍTALI SV. MIKULÁŠA

Aj tento rok navštívil deti v Podolínci Sv. Mikuláš. Deti privítali deduška, ktorý prišiel z ďaleka na koči na zrenovovanom námestí. Hoci kvôli výpadku elektrického prúdu Mikuláš nemohol slávnostne rozsvietiť vianočný stromček, všetky deti sa tešili z príjemného programu. Na záver štedrý Mikuláš obdaril všetky deti sladkosťami.


Divadelné predstavenie KRÍZA
2.11.2011

Divadelné predstavenie KRÍZA

O pekné nedeľné popoludnie a umelecký zážitok sa postaral Divadelný súbor Ozvena z Popradu pod vedením M.Palka, ktorí si pripravili pre našich občanov divadelné predstavenie ,,KRÍZA,,.

Nastavenia cookies