Podolínska pätnástka - pretek pre juniorov do 19 rokov

Podolínska pätnástka 2011

 

Už v roku 2007 keď Miroslav Timčák spolu so svojím nerozlučným priateľom Ľubomírom Zajacom viedli rybársky krúžok v Podolínci, sa zrodila myšlienka urobiť pretek v love rýb na umelú mušku práve v tomto meste, kde bolo stále veľa dobrých rybárov. Pretože sami boli v tom čase aktívni pretekári a pretekov pre seniorov bolo ako maku, rozhodli sa, že rady rybárov rozšíria o mladé ročníky a tak prišla na svet ,,Podolínska pätnástka" - pretek pre juniorov do 19 rokov.
Začiatky boli ako vždy ťažké ale so súhlasom MOSRZ v Starej Ľubovni, primátora mesta Podolínec Ing. Daniela Marhefku a majiteľov firmy Polyform s.r.o., ktorí prisľúbili pomoc pri organizovaní tohto preteku sme sa všetkými silami pustili do prvého ročníka.
Hoci len 5 prihlásených detí bolo pre nás tak trochu sklamaním, verili sme, že tento pretek bude raz TOP pretekom pre juniorov.
Ďalšie ročníky ukázali, že naša snaha bola úspešná. Podolínska pätnástka sa dostávala do povedomia rodičov, ktorých deti prepadli muškárskemu športu. S nárastom pretekárov bolo treba riešiť aj priestory pre štáb pretekov. Mesto Podolínec nám v tomto podalo pomocnú ruku a poskytlo chatku na tenisových kurtoch blízko pri rieke Poprad. Jeden problém bol vyriešený. Ďalšie problémy či už s občerstvením, alebo s cenami pre pretekárov vyriešilo poľovnícke združenie v Podolínci, mesto Podolínec, firma Polyform s.r.o, pán Janko Dobiaš, pán Zamiška Karol, MOSRZ Stará Ľubovňa, FLY DK Banská Bystrica, Snowbee a v neposlednom rade predajňa rybárskych potrieb Rybárik s.r.o. v Poprade.
Musím sa však vrátiť späť k druhému ročníku, ktorého súčasťou bol už aj hlavný rozhodca preteku pán Karol Balaďa z Humenného. Bez nároku na odmenu sa ako hlavný rozhodca zúčastňuje tohto preteku dodnes.
Tretí ročník už nabral na obrátkach a prihlásilo sa naň 11 pretekárov, čo bolo pre nás veľmi potešujúce. Medzi účastníkmi boli aj juniorskí reprezentanti na majstrovstvách sveta v Portugalsku, kde v družstvách obsadili druhé miesto a stali sa vicemajstrami sveta. O rok neskôr sa na pretek prihlásilo 13 pretekárov a znovu boli medzi nimi aj naši juniorskí reprezentanti, ktorí na majstrovstvách sveta na Slovensku obsadili opäť druhé miesto. Boli to bratia Sisákovci, Ignác Peťo, Okresa Marek a ďalší.
Piaty ročník nás prekvapil najviac. Prihlásilo sa 18 pretekárov, ale najväčším prekvapením bolo pre nás prvé dievča na „Podolínskej pätnástke“ - Monika Olejarová z Popradu. Pán Orovčik Ivan, viceprezident SRZ jej pri tejto príležitosti venoval zväzové povolenie na vody lipňové na rok 2012. Všetkým účastníkom sa na vyhodnotení prihovoril aj vedúci športovej činnosti Rady SRZ PaedDr. Hromek Vladimír. Svojou účasťou prispel k dôležitosti preteku aj reprezentačný tréner juniorov Ligda Vladimírprimátorka mesta Podolínec, Mgr. Bachledová Iveta. Tento piaty ročník najlepšie zachytal a skončil na prvom mieste Marek Okresa zo Spišskej Novej Vsi. Druhé miesto obsadil Róbert Tuma z Bardejova a stupne víťazov ukončil Peter Ignác z Kežmarku.
Na záver chcem spomenúť aj tých, ktorí pri nás stáli a pomáhali od prvého ročníka. Bol nimi majster vo varení gulášu z diviny Ing. Pitoňák, manželia Labancovci, Norbert Frank, moja rodina a mnohí iní.
Všetkým zúčastneným patrí veľké ĎAKUJEME.
Už teraz sa tešíme na 6.ročník „Podolínskej pätnástky“, pretože pocit, ktorý zažije človek keď vidí radosť detí je neopísateľný a stojí zato.
 
 
                                                                                                   autor:  Miroslav Timčák
 

Podolínska pätnástka 2011

Všetci zúčastnení na čele s jedinou zástupkyňou ženského pohlavia Monikou Olejárovou z Popradu.
 
Podolínska pätnástka 2011
 
Podolínska pätnástka 2011

O spracovanie výsledkov sa postaral Martin Timčák.

Podolínska pätnástka 2011

Vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien účastníkom preteku.

 

Podolínska pätnástka 2011

 

 

 

 

 
 
 
Poslať známemu Poslať známemu                                    Vytlačiť Vytlačiť

 

Nastavenia cookies