Dielo, ktoré sme ako občania nášho mesta tvorili celú zimu

Odpad a smeti

      Po roztopení zimnej snehovej nádielky  sa odkrylo dielo, ktoré sme ako občania nášho mesta tvorili celú zimu.  Pohľad, ktorý sa nám naskytuje z ubúdajúcim snehom je doslova tragický.  Máme vytvorené  zákony, smernice, nariadenia a ako vidno v plnej miere ich nerešpektujeme .  Vinu nekladiem len tým, ktorí takto dokonale dokázali znečistiť naše Mesto, ale aj tým,  ktorí to vidia a nekonajú, neupozorňujú, tolerujeme to, zakrývame si oči.  A pritom táto doba nám dáva toľko technických vymožeností,  že nie je problém niekoho nafotiť . Samozrejme,  že mesto je  povinné zbaviť sa odpadu v súlade zo zákonom,  ale garantujem Vám, že týmto spôsobom sa budú zvyšovať poplatky za smeti. A budú sa zvyšovať všetkým nie len tým,  ktorí sa správajú k nášmu Mestu tak ako to vidíte na fotkách.  Netriedime odpad, pritom máme vytvorené všetky podmienky na jeho triedenie. Kompostovisko je pravidelne zásobované komunálnym odpadom. Zhodou okolností bolo umiestnené tak, aby združenie záhradkárov,, milovníkov prírody“  ktorí asi najviac produkujú odpad na kompostovanie  to mali čo najbližšie.  Kompostovisko sa nám začína meniť na skládku komunálneho odpadu. Čo na to povedať .  Asi iba to, že keď nedokážeme sami seba prinútiť k väčšej disciplíne a zodpovednosti  za čistotu nášho Mesta,  tak potom za to plaťme a osobne si myslím,  že  poplatky za smeti  po tom čo som videl sú príliš nízke.  Brehy rieky Poprad  po celom úseku nášho Mesta lemuje komunálny a recyklačný odpad, ako keby sme zabudli čo sa tu udialo 4. júna 2010. A verím tomu,  že to robia občania nášho mesta,  ktorí boli povodňou najviac postihnutí, nerozumiem potom otázke prečo sa to stalo, alebo kto je  za to  zodpovedný . Hľadáme vinníkov a pritom sa stačí pozrieť do zrkadla a spomenúť si ako som sa k nášmu životnému prostrediu a rieke Poprad správal.   

      Chovatelia psov Gratulujem Vám. Psie výkaly zdobia naše sídliská aj keď Mesto vyšlo v  ústrety chovateľom psov a vybavilo najväčšie sídliská nádobami na zber psích exkrementov.  Pritom vzniká okolo našich obydlí kde žijeme infekčné prostredie a tu  sa hrajú  naše deti.  

      Tu vidím len jedno riešenie a to zvýšiť poplatok za psa,  ktorý je umiestnený v bytovke o 200% a tým budú pokryté náklady,  ktoré bude mať Mesto pri likvidácii psích exkrementov.

      Pre nedisciplinovanosť niektorých chovateľov psov  sa zvýšia poplatky  všetkým. Je to daň za našu toleranciu a nevšímavosť. 

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

 
 
 
Poslať známemu Poslať známemu                                    Vytlačiť Vytlačiť

 

Nastavenia cookies