Šport

Podolínska Pätnástka - 7. ročník
31.1.2013

Podolínska Pätnástka - 7. ročník

7. ročník Podolínskej Pätnástky je už minulosť. Prvý pokus usporiadať tento ročník nevyšiel, pretože príroda a počasie boli proti. Deň pred pretekom, v piatok 28.9.2012, sa v noci prehnala regiónom búrka a zakalila a dvihla vodu v rieke natoľko, že bolo rozumnejšie pretek preložiť na iný termín. Škoda len vynaložených peňazí a času rodičov, ktorí prišli na tento pretek so svojimi deťmi aj z 200 kilometrov vzdialených miest. To nás ale znovu utvrdilo v tom, že Podolínska Pätnástka má svoje meno na celom Slovensku.


Turnaj najmladších futbalistov
9.1.2013

Turnaj najmladších futbalistov

Na začiatok roka 2013 pripravil MŠK Podolínec turnaj našich najmladších futbalistov vo futsale. Turnaj sa konal v športovej hale vo Vyšných Ružbachoch. Na turnaj boli prihlásené 4 mužstva, avšak mužstvo JUNO Stará Ľubovňa sa napokon ospravedlnilo. Sily si teda zmerali tri vyrovnané mužstva. Žiačikovia predviedli krásne zápasy a strelili veľa pekných gólov.


Vianočný turnaj v stolnom tenise 2012
3.1.2013

Vianočný turnaj v stolnom tenise 2012

V závere roka 2012 Komisia kultúry a športu pri meste Podolínec organizovala turnaj v stolnom tenise. Stretli sa tu mladí aj tí skôr narodení, aby si zašportovali.
V mene komisie by sme chceli vysloviť poďakovanie.


Futbal - výsledky 11. kola
22.10.2012

Futbal - výsledky 11. kola

Prinášame Vám futbalové výsledky 11. kola.


Tradičný hokejbalový turnaj
22.10.2012

Tradičný hokejbalový turnaj

Druhú októbrovú sobotu sa na hokejbalovom ihrisku v Podolínci uskutočnil už 14. ročník hokejbalového turnaja o pohár primátorky mesta. Súťaže sa zúčastnilo 6 družstiev – z toho jedno bolo zo Sp. Belej. Aj keď počasie na začiatku nebolo žičlivé, neskôr sa umúdrilo a diváci mohli vzhliadnuť množstvo náročných a pekných súbojov.


Futbal - výsledky 10. kola
15.10.2012

Futbal - výsledky 10. kola

Prinášame Vám futbalové výsledky 10. kola.


Futbal - výsledky 9. kola
8.10.2012

Futbal - výsledky 9. kola

Prinášame Vám futbalové výsledky 9. kola.


Futbal - výsledky 8. kola
1.10.2012

Futbal - výsledky 8. kola

Prinášame Vám futbalové výsledky 8. kola.


Futbal - výsledky 7. kola
24.9.2012

Futbal - výsledky 7. kola

Prinášame Vám futbalové výsledky 7. kola.


Podolínčania snívajú o vyššej súťaži
19.9.2012

Podolínčania snívajú o vyššej súťaži

Futbalisti MŠK Podolínec trónili pred víkendom na čele tabuľky okresnej súťaže. Aj keď v uplynulom kole mali voľno, rivali ich nepredbehli.

Ako jediní z trinásťčlenného pelotónu neokúsili v tejto sezóne ešte trpkosť prehry.

„Štyrikrát sme vyhrali, raz remizovali, ale bilancia mohla byť lepšia, lebo v Malom Lipníku sme vzhľadom na priebeh dva body stratili, a nie jeden získali,“ bilancuje vedúci mužstva MŠK Podolínec Marián Dlugoš.
zdroj: http://lubovna.korzar.sme.sk


Visegrad maratón aj s úspešným zastúpením Podtatrancov
28.6.2012

Visegrad maratón aj s úspešným zastúpením Podtatrancov

V Podolínci sa konal 7. ročník medzinárodného bežeckého podujatia Visegrad maratón. Náročná trať dlhá 42 195 m s výraznými výškovými rozdielmi mala štart na námestí Podolínca a cieľ v poľskom Rytre.
Štartovná listina obsahovala 282 mien bežcov zo Slovenska, Poľska, Litvy, Ukrajiny, Česka a Srbska, medzi ktorými bolo 33 žien.

Pretekári bojovali nielen so súpermi a extrémne ťažkým profilom trate, ale i s obrovskou horúčavou. I z tohto dôvodu ich v cieli bolo klasifikovaných iba rovných 200, medzi nimi 25 žien.

Charakter trate a vysoká teplota sa podpísala i pod dosiahnuté výkony. Iba traja bežci tento maratón dokázali zabehnúť pod hranicou troch hodín, pretekári v závere bežeckého poľa strávili na trati dokonca šesť hodín, čo sa stáva iba výnimočne.

Organizátori odmenili najlepšie šestice bežcov a bežkýň bez rozdielu veku i najrýchlejšie trojice vo vekových kategóriách po piatich rokoch.

text: http://poprad.korzar.sme.sk/


Dôchodcovia v Podolínci športovali
28.6.2012

Dôchodcovia v Podolínci športovali

Zaujímavé podujatie pripravili seniorom v Podolínci. Mohli zabojovať o titul najlepšieho športovca. Slnečný deň prilákal asi 75 seniorov a invalidov do areálu kultúrneho domu zašportovať si. Zhadzovanie kolkov, hod šípkami do terča, slalom s loptičkou na lyžici, hádzanie loptami cez kruh či zhadzovanie plechoviek nebol problém pre žiadneho súťažiaceho seniora.

Zdroj: http://lubovna.korzar.sme.sk


Letný športový deň 2012
26.6.2012

Letný športový deň 2012

Dňa 16. júna 2012 sa v areály MsKs uskutočnil turnaj v malom futbale nad 40 rokov. Turnaja sa zúčastnili družstvá - Spišskej Belej, Podolínca a Toporca. Za pekného počasia si nakoniec obhájilo prvenstvo aj toho roku družstvo Spišskej Belej, na druhom mieste sa umiestnilo družstvo Podolínca a na treťom mieste skončili futbalisti Toporca.


7.6.2012

MINIFUTBALOVÝ TURNAJ

Dňa 11.5.2012 sa konal v našom meste tradičný minifutbalový turnaj o pohár primátorky mesta. Tohto populárneho turnaja sa tento rok zúčastnilo 8 mužstiev nielen z Podolínca, ale aj z Kežmarku a Sp. Belej. Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín. Turnaj sa niesol v znamení tuhých bojov v základných a aj vo finálovej skupine. Po turnaji mal každý účastník možnosť občerstviť sa chutným gulášom.


FLORBALOVÝ   TURNAJ
14.5.2012

FLORBALOVÝ TURNAJ

Do florbalového turnaja o Pohár primátorky mesta sa aj tohto roku prihlásil veľký počet družstiev. Bolo ich desať. Turnaj sa konal 28. apríla v telocvični základnej školy.
Tretí ročník bol charakteristický väčšou vyrovnanosťou družstiev. Diváci opäť zhliadli množstvo súbojov a veľa pekných gólov.


Vianočný turnaj v stolnom tenise a bedmintone  2011
15.1.2012

Vianočný turnaj v stolnom tenise a bedmintone 2011

Podolínčania športovali aj medzi vianočnými sviatkami. Ako každoročne tak aj záver roka 2011 patril stolnému tenisu a bedmintonu. Stretli sa tu mladí aj tí skôr narodení a z chuti si zašportovali .Turnaj bol organizovaný komisiou kultúry, športu a cestovného ruchu pri meste Podolínec.
Komisia ďakuje mestu Podolínec za finančnú podporu, Centru voľného času v Podolínci za požičanie stolnotenisových stolov a firme Polyform za vecné ceny.


Podolínska  pätnástka - pretek pre juniorov do 19 rokov
18.11.2011

Podolínska pätnástka - pretek pre juniorov do 19 rokov

Už v roku 2007 keď Miroslav Timčák spolu so svojím nerozlučným priateľom Ľubomírom Zajacom viedli rybársky krúžok v Podolínci, sa zrodila myšlienka urobiť pretek v love rýb na umelú mušku práve v tomto meste, kde bolo stále veľa dobrých rybárov. Pretože sami boli v tom čase aktívni pretekári a pretekov pre seniorov bolo ako maku, rozhodli sa, že rady rybárov rozšíria o mladé ročníky a tak prišla na svet "Podolínska pätnástka" - pretek pre juniorov do 19 rokov.
Začiatky boli ako vždy ťažké ale so súhlasom MOSRZ v Starej Ľubovni, primátora mesta Podolínec Ing. Daniela Marhefku a majiteľov firmy Polyform s.r.o., ktorí prisľúbili pomoc pri organizovaní tohto preteku sme sa všetkými silami pustili do prvého ročníka.
Hoci len 5 prihlásených detí bolo pre nás tak trochu sklamaním, verili sme, že tento pretek bude raz TOP pretekom pre juniorov.


Nohejbalový turnaj
10.11.2011

Nohejbalový turnaj

Prvá novembrová nedeľa patrila v Podolínci nohejbalu.
Po ročnej prestávke sa opäť uskutočnil nohejbalový turnaj o pohár primátorky mesta Podolínec. Turnaja sa zúčastnilo 8 mužstiev zo širokého okolia. Diváci mali možnosť vidieť kvalitné a napínavé súboje.
Veľká vďaka patrí aj spoluorganizátorovi turnaja - firme “Neton “ z Levoče , ktorá sa postarala o chutný guláš.


HOKEJBALOVÝ  TURNAJ   2011
11.10.2011

HOKEJBALOVÝ TURNAJ 2011

Dňa 8.10.2011 sa v areáli MsKs konal, už tradičný, 13.ročník hokejbalového turnaja o Pohár primátorky mesta Podolínec. Do turnaja sa zapojilo 7 družstiev z Podolínca a jedno zo Spišskej Belej. Diváci mali možnosť vidieť množstvo gólov a napínavých súbojov. Turnaj bol bez vekového obmedzenia, preto sa tu stretli medzi sebou rôzne vekové skupiny.


Športový deň seniorov a invalidov
25.8.2011

Športový deň seniorov a invalidov

Pekný slnečný deň prilákal našich seniorov a invalidov do areálu MsKS, kde sa konal ako každý rok ŠPORTOVÝ DEŇ. Každý sa mohol zapojiť. Beh s loptičkou na lyžici, hod loptičkami cez kruh,hádzanie do terča, ba aj kolky nerobili problém ani tým, čo mali aj barle, či paličky-pomocníčky. Dobrá nálada pri guláši, speve za doprovodu harmoniky vládla do večerných hodín.