Kultúra a zábava

Karneval v meste
18.2.2014

Karneval v meste

Fašiangový čas prináša veľa zábavy, radosti a veselosti. Už po štvrtý krát sa v našom meste konal karneval na ktorom nesmeli chýbať princezné, víly, piráti...


Vianočné čítanie v knižnici
20.12.2013

Vianočné čítanie v knižnici

Posledné dni pred prázdninami prišli a my v knižnici sme privítali prváčikov na ich prvom vianočnom čítaní. Tridsať detičiek sa pohodlne usadilo a počúvalo vianočné rozprávky z úst pani knihovníčky.


Vianočná výstava - poďakovanie a fotografie
16.12.2013

Vianočná výstava - poďakovanie a fotografie

Základná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov Ružový sad Podolínec a mesto Podolínec ďakujú všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomu, aby sme si vianočnou výstavou spríjemnili nadchádzajúce vianočné sviatky.


Privítanie Mikuláša - fotografie
12.12.2013

Privítanie Mikuláša - fotografie

autor: RNDr. Emil Valek, Phd.


Vianočná výstava
27.11.2013

Vianočná výstava

Výbor Základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov prosí všetkých občanov, ktorí chcú vystavovať vianočné výrobky, aby ich priniesli do priestorov knižnice v utorok 03.12.2013 od 16.00 hod. do 18.00 hod.


Domáca Zabíjačka 2013
16.11.2013

Domáca Zabíjačka 2013

Každoročne v našom meste v mesiaci november sa koná pre širokú verejnosť ,,domáca zabíjačka,,. Od skorých ranných hodín hlavný mäsiar J.Tišák so svojími pomocníkmi p.Reľovským, Kovaľom, Magačom mali plné ruky práce.


 Deň svätého Huberta - fotografie
26.9.2013

Deň svätého Huberta - fotografie

autor fotografie: Ing. Peter Valigurský


Country zábava 2013
7.9.2013

Country zábava 2013

Sympatizanti country si prišli na svoje. Už po tretí krát sa konala ,,country zábava,, v kultúrnom dome.


DEŇ MATIEK
15.5.2013

DEŇ MATIEK

Ľúbim kvety, ľúbim vtáčky, každú hračku maličkú,
lež najväčšmi zo všetkého ľúbim svoju mamičku.
Práve slovo MAMA sa 12. mája najviac skloňovalo nielen u nás v mestskom kultúrnom stredisku, ale všade na svete. Aj naše podolínske deti si pripravili pre mamičky a babičky pestrý kultúrny program. Program sa všetkým veľmi páčil, čoho dôkazom bol obrovský potlesk prítomných.


Stavanie mája
10.5.2013

Stavanie mája

Samotný máj je pôvodne mladý strom najčastejšie smrekový, jedľový alebo brezový, ktorý mal symbolický význam a bol výrazom prírodného mýtu v boji zimy s jarou. Máj sa ozdobuje farebnými stuhami na znak radosti, veselosti a lásky. Aj v našom mestečku postavili miestny chlapci a chlapi tohoročný máj, ktorý zdobí naše námestie.


Fotografie z Lyžiarskeho karnevalu
27.2.2013

Fotografie z Lyžiarskeho karnevalu

Prinášame Vám fotografie z Lyžiarskeho karnevalu.


.:: Karneval 2013 ::.
14.2.2013

.:: Karneval 2013 ::.

Už po tretí krát v našom mestečku sa konal KARNEVAL. Tento rok sa znovu vydaril. Baba-jaga vítala svoje kolegyne, princezné, čertov, víly, kovbojov zvieratká a všetky masky, ktoré sa prišli zabaviť do kultúrneho domu. Potešili nás svojím programom aj mažoretky, ktoré otvorili karneval.


Vianočná výstava 2012
8.1.2013

Vianočná výstava 2012

Výbor Základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov Ružový sad v Podolínci v spolupráci s mestom Podolínec zorganizovali v dňoch 18.12.2012 a 19.12.2012 vianočnú výstavu. Všetkým občanom a zamestnancom mesta, ktorí sa zúčastnili alebo akýmkoľvek spôsobom pomohli pri organizovaní výstavy ďakujeme a želáme všetko dobré do Nového roku 2013.


Vianočné čítanie v Knižnici
7.1.2013

Vianočné čítanie v Knižnici

Predvianočný čas, plný radostného očakávania má priam rozprávkové čaro. Deti sa už nevedia dočkať, kedy zaznie hlahol vianočných zvonov a zažiaria svetielka na nádherne ozdobenom vianočnom stromčeku. V stredu, 19. 12. 2012, sa v Mestskej knižnici našim prváčikom rozžiarili očká, keď ich pani primátorka privítala na vianočnom čítaní.


Podolínčania hodovali
6.12.2012

Podolínčania hodovali

Už po druhý krát sa v našom meste konala ,,Zabíjačka,, pre širokú verejnosť.
Od skorých ranných hodín bolo v areáli kulturáku rušno.
Šikovný mäsiar a jeho pomocníci vyrábali chutné výrobky z prasiatka. Výrobu klobás, či jaterníc si mohli pozrieť starí aj tí najmenší. Každá zabíjačka a príprava špecialít musí mať svoju postupnosť a dobu prípravy.


Vyhodnotenie 5. ročníka súťaže o „Najkrajší balkón“ a o „Najkrajšiu predzáhradku"
2.10.2012

Vyhodnotenie 5. ročníka súťaže o „Najkrajší balkón“ a o „Najkrajšiu predzáhradku"

Mesto Podolínec a Komisia kultúry a športu vyhlasujú výsledky 5. ročníka súťaže o „Najkrajší balkón resp. okno“ a o „Najkrajšiu predzáhradku“. Súťaž organizovaná Komisiou kultúry a športu a Mestom Podolínec prebiehala v rozpätí mesiacov máj až september 2012.


Dni mesta Podolínec 2012
3.8.2012

Dni mesta Podolínec 2012

V meste Podolínec sa v dňoch 27.7. - 28.7. už po druhý krát konalo najväčšie kultúrno-spoločenské podujatie v meste Dni mesta Podolínec. Bohatý program, prilákal veľké množstvo detí, pre ktoré boli pripravené rôzne atrakcie a dospelých, ktorí si za symbolické jedno euro, ktoré bude použité na rozvoj detských ihrísk v meste a na podporu kultúry, mohli pozrieť vystúpenie speváka pána Hrčku, FS Ľubovňan, dychovej kapely, skupiny Clakson, aj populárnej zábavnej skupiny Ščamba. Ďalej svoje umenie predviedla skupina historického šermu Vikomt, DHZ Podolínec, či majster sveta v cyklotriali Štefan Pčola s kolegom majstrom Európy Tomášom Schmidtom. Počas programu boli pripravené zábavné súťaže pre deti aj dospelých a nakoniec voľná zábava pri hudbe, ktorá pokračovala do neskorej noci.


Jánske ohne 2012
3.7.2012

Jánske ohne 2012

V predhistorickej kultúre sa pálením ohňov oslavoval letný slnovrat.
Cieľom podujatia je oživenie tradícii pálenia ohňov pri príležitosti Sv. Jána. Podujatie má súčasne výrazný kultúrny a spoločenský rozmer a teší sa čoraz väčšej obľube medzi obyvateľmi, no najmä medzi mládežou. Je to najdlhší deň a najkratšia noc v roku opradená množstvom povier a pranostík.


Hana Zagorová & Peter Rezek so skupinou Jiřiho Dvořáka - Pozvánka na koncert
19.6.2012

Hana Zagorová & Peter Rezek so skupinou Jiřiho Dvořáka - Pozvánka na koncert

MsKS Kežmarok pozýva na exkluzívny koncert speváčky nezvyčajných kvalít a veľkých profesionálnych úspechov Hany Zagorovej a Petra Rezeka so skupinou Jiřiho Dvořáka.

Koncert sa ukutoční na nádvorí Kežmarského hradu (v prípade nepriaznivého počasia v MsKS, Starý trh 46) dňa 24. 06. 2012 (nedeľa) o 18.00 hod.


Deň MATIEK
1.6.2012

Deň MATIEK

Každý rok sa druhá májová nedeľa nesie v znamení osláv všetkých mamičiek.
Aj v našom mestečku sa nezabudlo na naše mamičky. Mesto Podolínec, komisia kultúry a športu, základná škola s materskou školou, CVČ, hudobná škola si pripravili bohatý dvojhodinový program. Ukončenie programu skončilo tombolou, kde sa vyžrebovali mamičky, ktoré dostali poukaz ,ktoré venoval p. J.Goč riaditeľ SOU Klementa Hofbauera v Podolínci.

Nastavenia cookies