Kultúra a zábava

.:: KARNEVAL ::.
9.2.2016

.:: KARNEVAL ::.

Karneval v našom meste je veľmi obľúbený, o čom svedčí aj každoročná návštevnosť. Program máme stále rozdelený na zábavnú a tanečnú časť.


Fašiangová zábava
9.2.2016

Fašiangová zábava

V našom meste každoročne klub dôchodcov a invalidov usporiadajú fašiangovú zábavu pre svojich členov. Aj seniori sa vedia baviť a nezabúdajú na každoročné zvyky.


Privítanie Nového roku 2016
13.1.2016

Privítanie Nového roku 2016

Pozvanie na privítanie Nového roku 2016 prijali občania nášho mesta s veľkou radosťou. Skupinky rodín, priateľov sa začali schádzať od 23,00 hodiny pred zvonicou, kde na nich čakal výborný vianočný punč, teplý čaj, hudba a dobrá nálada.


Privítanie Mikuláša
7.12.2015

Privítanie Mikuláša

Aj tento rok Mikuláš zavítal do nášho mesta. Najprv rozsvietil vianočný stromček v kultúrnom dome a potom s anjelom, čerticou a čertmi pozorne sledovali program.


Domáca zabíjačka
18.11.2015

Domáca zabíjačka

Hlavná zabíjačková sezóna trvá od konca októbra do Veľkej noci. V našom meste sa konala 14. novembra. Šikovný mäsiar Vladimír Živčák so svojimi pomocníkmi pripravili pre širokú verejnosť chutné špeciality, ktoré si mohli zakúpiť a ochutnať.


Deň úcty k starším
12.10.2015

Deň úcty k starším

Keďže mesiac október je mesiacom úcty k starším, pripravili sme pre našich seniorov 10. októbra 2015 kultúrno-spoločenský program, s cieľom príjemne stráveného popoludnia.


Dáždniková párty a divadlo Polepetko
3.7.2015

Dáždniková párty a divadlo Polepetko

Komisia kultúry a športu si pripravila pre deti a rodičov na ukončenie školského roka netradičnú akciu ,,Dáždnikovú párty,,. Každý mohol ukázať svoju tvorivosť a fantáziu a vytvoriť dáždnik a prezentovať sa.


Deň matiek
19.5.2015

Deň matiek

V nedeľu 10. mája 2015 sme potešili všetky mamičky a dovolím si tvrdiť, že nielen mamičky boli hrdé, aký fantastický program dokážu pripraviť naši žiaci pod vedením učiteliek ZŠ, deti MŠ, CVČ, DD, umeleckej školy a mládež CVČ.


Rozprávková krajina
12.5.2015

Rozprávková krajina

Do rozprávkovej ríše víl, škriatkov, strašidiel a iných čudesných tvorov českej výtvarníčky, ilustrátorky a spisovateľky Vítězslavy Klimtovej sa vžili naše deti zo Základnej školy s materskou školou a Špeciálnej základnej školy internátnej v Podolínci, a takisto aj niektorí občania nášho mesta.


Veľkonočný koncert venovaný Sv. Jánovi Pavlovi II.
21.4.2015

Veľkonočný koncert venovaný Sv. Jánovi Pavlovi II.

Rímskokatolícka cirkev, farnosť Podolínec Vás srdečne pozýva na Veľkonočný koncert venovaný Sv. Jánovi Pavlovi II. pri príležitosti 10. výročia úmrtia a 1. výročia svätorečenia.


Piaty karneval v našom mestečku
21.1.2015

Piaty karneval v našom mestečku

Fašiangy sú obdobie medzi Tromi kráľmi a polnocou pred škaredou teda Popolcovou stredou. Nasleduje 40 dňový pôst trvajúci do Veľkého piatku, ktorý zaviedla už koncom 4. storočia kresťanská cirkev. Ide o akýsi prechod medzi zimou a jarou.


Vianočné posedenie pri stromčeku
29.12.2014

Vianočné posedenie pri stromčeku

Naši seniori, ako každý rok si spríjemnili vianočný čas akciou ,,Posedenie pri stromčeku,,. Táto akcia bola spojená s výročnou členskou schôdzou, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 65 členov klubu dôchodcov.


Privítanie Mikuláša
7.12.2014

Privítanie Mikuláša

Mikuláš je znakom štedrosti a hlavne začiatkom krásneho predvianočného obdobia. Tento rok Mikuláš rozsvietil vianočný stromček v kultúrnom dome. Privítali ho deti z MŠ, ZŠ, CVČ spevom, tancom, radosťou, úsmevom a veľkým potleskom.


DNI MESTA PODOLÍNEC 2014
30.7.2014

DNI MESTA PODOLÍNEC 2014

Krásne podujatie Dni mesta Podolínec sa konali aj tento rok. Program začal v piatok zábavou a súťažami pre deti, ktoré boli štedro odmenené. Pre dospelých bol zorganizovaný turnaj vo veľkom futbale, na ktorom si svoje sily zmerali štyri mužstva.


Kultúrou spájame národy - pozvánka
22.7.2014

Kultúrou spájame národy - pozvánka

Kultúrne podujatie pri príležitosti otvorenia Centra Slovensko - Poľskej kultúry pri kultúrnom dome v Podolínci, za účasti vystupujúcich zo Slovenska a Poľska.


Dni mesta Podolínec 2014 - pozvánka
10.7.2014

Dni mesta Podolínec 2014 - pozvánka

Mesto Podolínec a komisia kultúry a športu Vás srdečne pozývajú na DNI MESTA PODOLÍNEC, ktoré sa uskutočnia od piatku 25.7.2014 do nedele 27.7.2014 v priestoroch pred mestským kultúrnym strediskom. Máme pre Vás pripravený bohatý program, súťaže pre deti aj dospelých, detské atrakcie, kolibu, cukrovú vatu...


DEŇ MATIEK
16.5.2014

DEŇ MATIEK

Ani tento rok sme nezabudli na naše drahé milované bytosti - naše mamičky. Tento sviatok sme spolu s nimi oslávili v Mestskom kultúrnom stredisku v Podolínci.


Oslavy Sv. Floriána
12.5.2014

Oslavy Sv. Floriána

Pri príležitosti osláv dňa sv. Floriána - patróna hasičov, sa dňa 11. mája konala slávnostná Sv. omša v kostole Nanebovzatie Panny Márie v Podolínci.


Tradičné stavanie Mája
5.5.2014

Tradičné stavanie Mája

Aj tento rok sa mesto Podolínec, komisia Kultúry, športu a cestovného ruchu a DHZ Podolínec postarali o to, že na námestí v Podolínci stojí tradičný symbol na jar sa obnovujúcej prírody - Máj.


Veľkonočná výstava
9.4.2014

Veľkonočná výstava

Výbor základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov Ružový sad v Podolínci v spolupráci s mestom Podolínec a obcou Lacková pripravilo pre občanov mesta veľkonočnú výstavu.

Nastavenia cookies