Kultúra a zábava

Deti Ruska deťom Slovenska
22.8.2008

Deti Ruska deťom Slovenska

Dňa 21.8.2008 sa v Podolínci uskutočnilo vystúpenie detských umeleckých kolektívov v rámci projektu "DETI RUSKA DEŤOM SLOVENSKA", ktoré usporiadalo Mesto Podolínec. Prinášame Vám pár záberov z tohto podujatia.


"Beliansky škovránok"
2.6.2008

"Beliansky škovránok"

Dňa 31. mája 2008 deti MŠ Podolínec reprezentovali naše mesto na 5-tom ročníku folklórneho festivalu „Beliansky škovránok“, ktorý sa konal v prekrásnom areály kaštieľa Strážky – Spišská Belá s tancom „Jarné hry“.


„Najkrajší balkón a okná, najkrajšia predzáhradka“
6.5.2008

„Najkrajší balkón a okná, najkrajšia predzáhradka“

Mesto Podolínec spolu s komisiou vzdelania a kultúry , mládeze a športu vyhlasuje súťaž : „Najkrajší balkón a okná, najkrajšia predzáhradka“
Prihlásiť sa môžete do 20. mája na mestskom úrade u p. Laufika alebo u ktoréhokoľvek člena hodnotiacej komisie prípadne na tel. čísle 4391205.
Hrá sa o hodnotné ceny – poukážky na nákup kvetín a záhradníckych potrieb v hodnote 2000,-Sk, 1000,-Sk, 500,-Sk.
Súťaž bude vyhodnotená koncom septembra 2008.
Obhliadku svojej predzáhradky alebo balkóna treba nahlásiť 3 pracovné dni vopred hodnotiacej komisii alebo na tel. čísle 4391205.
Hodnotiaca komisia: p. Regecová, p.Simoníková, p. Klimek Jozef, p. Válek ml., p. Ferencko ml.


Deň kultúry krajín strednej Európy
25.2.2008

Deň kultúry krajín strednej Európy

Dňa 22.2.2008 sa v Podolínci uskutočnil Deň kultúry krajín strednej Európy, ktorý usporiadala ZŠ s MŠ v spolupráci s Mestom Podolínec a SOU sv. Klementa Hofbauera. Prinášame Vám pár záberov z tohto podujatia.


Fotografia očami detí 2
3.11.2007

Fotografia očami detí 2

2. ročník fotosúťaže pre deti je TU !

2. ročník fotoprojektu FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ je odpoveďou na úspešný 1. ročník, ktorého sa zúčastnilo vyše 250 detí z celého Slovenska s vyše 700 prihlásenými fotografiami.
Fotoprojekt je organizovaný pod záštitou JÁNA FIGEĽA /člena Európskej komisie, zodpovedného za vzdelávanie, odbornú prípravu, kultúru a mládež/.
Podrobné informácie a podmienky ako sa registrovať a zapojiť do súťaže mladých fotografov a fotografiek nájdete na oficiálnej stránke: www.fod.sk
Mesto Podolínec je partnerom tohto projektu.


Poľovnícky deň mesta Podolínec
26.9.2007

Poľovnícky deň mesta Podolínec

Nedeľa 23.9.2007 sa v Podolínci niesla v znamení poľovníckych slávností a tradícií. V spojení poľovníckych združení JAVOR Podolínec, POĽANA Nižné Ružbachy, Mesta Podolínec a štátnych lesov TANAP-u sa podarilo zorganizovať „Poľovnícky deň mesta Podolínec“. Slávnosť sa začala svätou omšou v rim. kat. kostole a pokračovala v športovom areáli mesta rôznymi súťažami, športovými hrami pre deti i dospelých a výstavou poľovníckych trofejí. Štátne lesy TANAP-u prezentovali nádhernú prírodu a chránenú faunu a flóru nášho najvzácnejšieho prírodného parku. Zároveň upozorňovali na nebezpečenstvo a následky premnoženia sa „najsilnejšieho“ hmyzieho škodcu Lykožrúta smrekového v našich lesoch. Program poľovníckeho dňa bol spestrený výborným guľášom, hudobnou veselicou v podaní „DUA Mila a Františka“, Kandráčovcov a ľudového rozprávača Andera z Košíc. Nakoľko táto akcia mala veľký úspech, veríme že sa ju podarí zorganizovať aj v budúcnosti.


Niekoľko fotografií z Mariánskej akadémie
25.9.2007

Niekoľko fotografií z Mariánskej akadémie

Dňa 16.9. 2007 sa v rím. kat. kostole nanebovzatia panny Márie konala Mariánska akadémia "Mária Ježišova i naša matka". Ponúkame Vám niekoľko fotografií z tejto akadémie, ktoré nám poskytol p. Urbanský František.

Nastavenia cookies