Kultúra a zábava

V centre Podolínca postavili Máj
7.5.2012

V centre Podolínca postavili Máj

V predmájový večer pripravili v Podolínci milú slávnosť. Na vynovenom námestí postavili máj. Starodávnu tradíciu v historickom meste zorganizovali po minuloročnej premiére po druhýkrát. Do centra prišlo opäť množstvo zvedavcov.

Popri stavaní mája pripravili aj pestrý program. Uličkami mesta prechádzali kone s vozom, na ktorom sedeli mládenci vyobliekaní v krojoch. Ich spev sprevádzal harmonikár.

Junáci sa zložili na námestí a pri vyhrávaní ľudovej hudby sa pustili do stavania mája. Množstvu ľudí ešte predtým vylepšili náladu mladé tanečníce z Podolínca. „Prialo nám aj počasie. Pre veľký počet ľudí to bol iste zážitok,“ povedal Ján Smandra z mesta Podolínec.

Čítajte viac: http://lubovna.korzar.sme.sk/c/6364124/v-centre-podolinca-postavili-maj.html#ixzz1uCAqDZHs, rin


Veľkonočná výstava
26.3.2012

Veľkonočná výstava

Výbor Základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov Ružový sad v Podolínci v spolupráci s mestom Podolínec pripravilo pre občanov mesta Veľkonočnú výstavu, ktorá sa uskutočnila v piatok 23.03.2012 a v sobotu 24.03.2012.
Výbor základnej organizácie týmto ďakuje všetkým občanom, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli ku konaniu sa výstavy a taktiež ďakuje občanom mesta za návštevu výstavy, ktorou podporili organizátorov v ich aktivite.


.:: KARNEVAL ::.
28.2.2012

.:: KARNEVAL ::.

Princezné, šmolkovia, kovboji, zvieratká, víly, vodníci, čerti, rytieri , ba aj čarodejnice obsadili kultúrny dom. Čo sa to tam deje? Veľká vrava, smiech a tanec znela kultúrnym domom, kde sa všetci zabávali. K príjemnej karnevalovej nálade nechýbala dobrá hudba, občerstvenie a koláčiky našich mamičiek.


Podolínsky hasiči plesali
20.2.2012

Podolínsky hasiči plesali

Členovia Dobrovoľného hasičského zboru v Podolínci sa rozhodli využiť fašiangové obdobie na zorganizovanie 1.hasičského plesu. Chceli tým všetkým preukázať vďaku za dôveru, ktorú im spoluobčania preukázali počas celého roka.

Na 1.hasičskom plese v Podolínci sa 11. februára bavilo 100 tancu chtivých ľudí. Fašiangovej zábavy sa zúčastnili aj bratia hasiči z Podegrodzia, mesta v Poľsku, ktoré je v družbe s podolínskymi hasičmi.


1. Ples mesta Podolínec naplnil očakávania
31.1.2012

1. Ples mesta Podolínec naplnil očakávania

Množstvo zábavy, dobrá nálada, výborné jedlá a bohatá tombola, boli hlavné očakávania, ktoré sa naplnili počas 1. Plesu mesta Podolínec. Všetci hostia sa výborne zabávali, vďaka čomu sa tancovalo a spievalo do skorého rána. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomohli pri organizovaní tejto akcie, ale hlavne všetkým návštevníkom plesu a tiež sponzorom, ktorí ochotne vytvorili bohatú tombolu s vyše štyridsiatimi hodnotnými cenami.


Stavanie snehuliaka
16.1.2012

Stavanie snehuliaka

Podarilo sa! O 13. hod. v nedeľu na námestí nebolo ešte nikoho a vyzeralo, že plánovaná akcia ani nebude. V priebehu pár minút sa všetko zmenilo a prišli detičky, poniektoré aj so svojimi rodičmi. Napriek tomu, že nám v tento deň počasie moc neprialo, sneh bol sypký, neustále fúkal vietor a silno snežilo - postavili sme spoločnými silami prekrásneho snehuliaka. Do činnosti sa zapojili hlavne detičky, ale netreba zabúdať ani na rodičov, ktorí prišli a tiež zaspomínali na časy, keď samy stavali snehuliakov v okolí svojich príbytkov.


25.12.2011

Vianočný koncert chrámového zboru

V podvečer sviatku Narodenia Pána sa vo Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Podolínci konal Vianočný koncert, ktorý po úvodnom bloku piesní otvoril duchovný otec PaedDr. ICLic. Ján Stašák.
O duchovný zážitok sa postaral miestny chrámový zbor. Na koncerte odzneli vianočné piesne a koledy. O hudobné doprovody sa postarali Mgr. Otília Hanečáková (klavír), Julka Harendarčíková (husle) a Július Hanečák (gitara). Slovom sprevádzali Alena Džurňáková a Bc. Michal Marhefka.


Vianočná výstava
19.12.2011

Vianočná výstava

Výbor Základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov Ružový sad v Podolínci v spolupráci s mestom Podolínec pripravilo pre občanov mesta vianočnú výstavu, ktorá sa uskutočnila v piatok 09.12.2011 a v sobotu 10.12.2011.


DETI PRIVÍTALI SV. MIKULÁŠA
12.12.2011

DETI PRIVÍTALI SV. MIKULÁŠA

Aj tento rok navštívil deti v Podolínci Sv. Mikuláš. Deti privítali deduška, ktorý prišiel z ďaleka na koči na zrenovovanom námestí. Hoci kvôli výpadku elektrického prúdu Mikuláš nemohol slávnostne rozsvietiť vianočný stromček, všetky deti sa tešili z príjemného programu. Na záver štedrý Mikuláš obdaril všetky deti sladkosťami.


Divadelné predstavenie KRÍZA
2.11.2011

Divadelné predstavenie KRÍZA

O pekné nedeľné popoludnie a umelecký zážitok sa postaral Divadelný súbor Ozvena z Popradu pod vedením M.Palka, ktorí si pripravili pre našich občanov divadelné predstavenie ,,KRÍZA,,.


Deň Svätého Huberta 2011
29.10.2011

Deň Svätého Huberta 2011

Uctievanie dňa svätého Huberta sa v Európe rozšírilo od čias, keď sa Hubert , ktorý žil najprv bezbožným životom bohatého šľachtica, obrátil k Bohu a stal sa biskupom. Niekedy v ôsmom storočí ho pápežská moc vyhlásila za svätého a roku 1170 sa stal patrónom poľovníkov. Tento rok sa už po siedmy krát konali v našom meste oslavy Dňa Sv. Huberta. Oslavu zorganizovali poľovnícke združenia z Podolínca a Nižných Ružbách v spolupráci s mestom Podolínec.


COUNTRY zábava 2011
7.10.2011

COUNTRY zábava 2011

PO PRVÝ KRÁT V NAŠOM MESTE
SA KONALA V MESIACI SEPTEMBER 2011.

ĎAKUJEME VŠETKÝM, KTORÍ RADI CHODIA A RADI PRÍDU NA NAŠE KULTÚRNE A ŠPORTOVÉ AKCIE.
organizátor: VLASTA BUJNOVSKÁ


Vyhodnotenie 4. ročníka súťaže o „Najkrajší balkón“  a  o „Najkrajšiu predzáhradku“.
1.10.2011

Vyhodnotenie 4. ročníka súťaže o „Najkrajší balkón“ a o „Najkrajšiu predzáhradku“.

Dňa 28.9.2011 sa vo veľkej zasadačke mestského úradu uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie už 4. ročníka súťaže o „Najkrajší balkón“ a o „Najkrajšiu predzáhradku“.
Súťaž organizovaná Komisiou kultúry a športu a Mestom Podolínec prebiehala v rozpätí mesiacov máj až september 2011.


Jánske ohne
1.7.2011

Jánske ohne

Mesto Podolínec a Komisia kultúry a športu dňa 24. 06. 2011 uskutočnila kultúrnu akciu pod názvom „Jánske ohne“. Cieľom tohto podujatia bolo oživenie tradície pálenia ohňov pri príležitosti sviatku Jána, ktoré boli v tradičnej kultúre oslavou letného slnovratu a v kresťanskej kultúre spomienkou na svätca Jána Krstiteľa. V tradičných kultúrach boli základnou zložkou sviatku oheň, voda a zeleň. Významnú úlohu zohrávali spoločné hostiny a hry. Zvyky, ktoré spoločenstvo vykonávalo, mali odohnať zlé sily, zdôrazniť výhru jari nad zimou, dobra nad zlom a tiež ochrániť úrodu pred búrkami či ľadovcom. V tomto duchu sa niesla aj táto naša akcia, napriek tomu, že nám počasie príliš neprialo. Kvôli silnému vetru a dažďu sme sa obávali, či bude možné vatru zapáliť.


Patrón hasičov  Svätý Florián
3.6.2011

Patrón hasičov Svätý Florián

Patrón Hasičov sv. Florián. Človek a oheň, mesto a požiarna ochrana, požiarnici a sv. Florián to sú spojenia, nad ktorými sa už po niekoľko generácií takmer nikto ani nezamysli. Patria k sebe, veď je naozaj ťažko predstaviť si živé a rodinné spoločenstvo obyvateľov mesta, ktorému by chýbali obetaví a odvážni ľudia, ochotní zanechať akúkoľvek dôležitú prácu alebo prerušiť odpočinok a spánok a bežať na pomoc, keď zaznie signál, že u niekoho horí.


Dni ruskej kultúry
30.5.2011

Dni ruskej kultúry

Dňa 20.5.2011 sa už po šiestykrát konal v MsKS kultúrny program s názvom „Dni ruskej kultúry“ , ktorý usporiadala ZŠ s MŠ v spolupráci s Mestom Podolínec. Tento rok sa žiaci a pedagógovia zamerali na ruskú kultúru. Snažili sa čo najvernejšie prezentovať jej zvyky, tradície a kultúrne osobitosti.
V dopoludňajších hodinách svoje umenie účinkujúci predstavili v priestoroch ZŠ svojim spolužiakom, rovesníkom a učiteľom.


Stavanie mája
9.5.2011

Stavanie mája

Je sobota podvečer 30. apríla 2011. Námestie nášho mestečka sa začína napĺňať desiatkami obyvateľov. Ľudové piesne lákajú prísť sa pozrieť na stred námestia, kde sa bude konať novodobá tradícia – stavanie mája. Zapadá slniečko a naše malé mažoretky sa rozpochodovali a ukázali sa vo svojej paráde, Úsmev a slzičky šťastie bolo vidieť na nejednej tvári mladé dievčatá z CVČ zatancovali svoj hiphopový tanec, no nezaháľali ani dievčence, ktoré zaspievali slovenské ľudové piesne.


Príhovor ku Dňu MATIEK
8.5.2011

Príhovor ku Dňu MATIEK

Milé mamičky,
je také slovo, kratučké, milé, láskavé. Slovo, ktoré sa každé batoľa naučí vysloviť ako prvé. Je ospievané v poézii, zhmotnené v umení a navždy zachované v každom srdci – matka, mama - to je láska sama, prevtelená do ženy, je to láska, ktorá nás sprevádza celým životom. Je nevýslovne trpezlivá, chápavá, milá a obetavá. Naša mama, ktorá nám ofúkava naše boliestky, ktorá sa teší z našich úspechov, ktorá sa trápi pre naše starosti a to aj dnes, keď sme už dávno vyrástli z detských dupačiek... Mamička - pracovitá, kamarátska, starostlivá, trpezlivá, obetavá, láskavá, milujúca, odpúšťajúca, oddaná...


Súťaž o najkrajší balkón, predzáhradku a bytový dom
3.5.2011

Súťaž o najkrajší balkón, predzáhradku a bytový dom

Mesto Podolínec vyhlasuje súťaž o najkrajší balkón, najkrajšiu predzáhradku a najkrajší bytový dom.
Prihlásenie do súťaže priebežne na tel. číslách členov hodnotiacej komisie.
Termín vyhlásenia výsledkov: 28.09.2011,
Dátum možnej obhliadky oznámi súťažiaci aspoň tri pracovné dni vopred ktorémukoľvek členovi komisie. Zástupcovia komisie vykonajú obhliadku miesta, zhotovia fotodokumentáciu.
Predmetom hodnotenia bude celkový estetický vzhľad.


Veľkonočná výstava 2011
15.4.2011

Veľkonočná výstava 2011

Základná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov „Ružový sad“ v Podolínci zorganizovala v dňoch 8. – 9. apríla 2011 Veľkonočnú výstavu, ktorá sa uskutočnila v priestoroch domu p. Jozefa Compľa na námestí. U Podolínčanov sa stretla s veľkým úspechom a obdivom. Zaujala malých i veľkých, mladých i starých. Návštevníci mohli obdivovať prácu šikovných rúk, ktoré vytvorili nádherné veľkonočné ozdoby i chutné jedlo.

Nastavenia cookies