Výstava Svet v obrazoch

 

Mestské informačné centrum v Podolínci ponúka umelcom z nášho mesta a blízkeho okolia možnosť prezentovať sa a ukázať ľuďom svoju tvorbu.

Jednou z nich bola aj výstava „Svet v obrazoch", na ktorej vystavovali a spolupracovali naši rodáci Ivan Kolumber, Jozefína Biláková a Kamila Tvrdá.
Návštevníci mali možnosť si pozrieť výber z tvorby umelcov, ktorú spájalo jedno - príroda. Nádherné krajinky, zvieratá - či už domáce alebo exotické, dopĺňali obrazy historického Podolínca a diela s náboženskou tématikou. Návštevnosť bola vysoká a myslíme si, že výstava obohatila kultúrneho ducha návštevníkov. Aj žiaci Základnej školy s Materskou školou v Podolínci podnikli exkurziu na túto výstavu v rámci spoznávania histórie nášho mesta, kde im pán Kolumber povedal veľa zaujímavých informácií. Možnosť vidieť prácu vystavovateľov motivovala aj začínajúce mladé talenty z tejto školy.

Tešíme sa, že umelci z nášho mesta a jeho okolia majú stále chuť podeliť sa s pohľadom na ich zaujímavé diela aj s verejnosťou. Zároveň dúfame, že sa bude pokračovať v tejto začatej tradícii, a že sa aj výstavami rôznych umelcov bude skrášľovať naše mesto.

 

S pozdravom a prianím pekného dňa
Jozefína Biláková

 
 
 
Poslať známemu Poslať známemu                                    Vytlačiť Vytlačiť