MLADÍ PODOLÍNČANIA ŽIARIA V ŠPORTE

Podolínec výborne reprezentujú naši športovci nielen na Slovensku, ale aj vo svete.

V čoraz viac populárnom športe, v hokejbale mal Podolínec zastúpenie na nedávnych majstrovstvách sveta v Kanade v kategórií do 20 rokov. Slovenský dres si už po niekoľký krát obliekol DÁVID REĽOVSKÝ. Chlapci aj vďaka Dávidovi vybojovali v Kanade bronzové medaily, Dávid, ktorý je trojnásobný majster SR do 19 rokov, majster a vicemajster Československa do 19 rokov, vicemajster SR v mužskej kategórií, tak má už kompletnú medailovú zbierku z majstrovstiev sveta. Vo svojej bohatej zbierka má aj individuálne ocenenie junior roka 2017.

V hokejbale má Podolínec ďalšieho reprezentanta, náš bývalý mládežnícky futbalista, presedlal na hokejbal a svojou hrou si vybojoval už aj miesto v prípravnom dvojzápase našej reprezentácie proti Čechom. Hráč Spišskej Belej ADRIÁN KUBIS je so svojim klubom trojnásobný majster SR. Svoj úspešný príbeh opísal takto: „Všetko to začalo, keď som mal 9 rokov (v roku 2013) a začal som chodiť na tréningy hokejbalu do Spišskej Belej (MŠK Spišská Belá). Prvú zlatú medailu z Majstrovstiev Slovenska sme vyhrali v sezóne 2015/2016 a doposiaľ sa nám každý rok podarilo titul obhájiť - čiže som trojnásobný "Majster Slovenska " Ale tento rok bol predsa len o niečo úspešnejší. 12.5.2018 sme vyhrali Slovenský pohár (Mamut cup) - 1.miesto a ďalšiu zlatú medailu :-) a získal som aj individuálne ocenenie: Najlepší útočník. Následne som bol nominovaný do širšieho výberu Slovenskej reprezentácie a po dvoch kolách výberu som sa dostal do finálnej nominácie a mal som česť reprezentovať Slovensko na medzištátnom prípravnom dvoj - zápase proti Česku, ktorý sa uskutočnil v rámci doprovodného programu Svetového pohára dňa 1.7.2018, kde sme Čechov na domácej pôde porazili 2:5 a 2:8, v ktorých som prispel aj 2 gólmi aj 2 asistenciami."

Aj tento rok svoju šikovnosť dokazujú bratia SLAVOMÍR A PATRIK LAUČÍKOVCI, ktoré pozbierali rôzne zaujímavé ceny na súťažiach v Karate. Starší SLAVOMÍR získal napr. 1. miesto v 4. kole žiackej ligy VÚKABU a TAÚK v kategórii 12-13 r. a 3. miesto na Majstrovstvách Tatranskej únie v tej istej kategórii. Lepšie sa darilo PATRIKOVI, ktorý okrem iných, vyhral Majstrovstvá Tatranskej únie, 4. kolo žiackej ligy VÚKABU a TAÚK v kategórii Agility 6 roční a na Majstrovstvách Slovenska získal vynikajúce 2. miesto.

Podolínec úspešne reprezentuje aj lyžiarka ANDREA PAVLAKOVÁ, ktorá sa v uplynulej sezóne v celkovom hodnotení Slovenského pohára do 16 rokov umiestnila na skvelom 4. mieste. Andrea súťažila aj na majstrovstvách sveta na svahoch v Slovinsku, Taliansku, Česku aj v Kanade, kde skončila vždy v prvej tridsiatke, v Česku dokonca ôsma.

Našim športovcom blahoželáme k fantastickým výsledkom a držíme im palce, aby tieto výborné výsledky vo svojej kariére ešte zlepšovali a propagovali naše mestečko.

Autor: Ing. Ján Smandra

Poslať známemu Poslať známemu                                    Vytlačiť Vytlačiť