Pokračujeme dobrovoľníckym festivalom "Milujem svoje mesto - milujem svoj kraj"

„Milujem svoje mesto - Milujem svoj kraj" - tak sa nazýva celomestský festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti, ktorý tento týždeň odštartoval na území Podolínca. Jeho hlavným cieľom je prostredníctvom pomoci dobrovoľníkov prispieť k úprave a skrášleniu verejných priestranstiev, pričom jeho pridanou hodnotou je aj výchova k občianstvu a rozvoj pozitívneho vzťahu k svojmu mestu, škole, majetku, prírode a pri správnej motivácii aj vytváraniu nezištných hodnôt. Festival bude prebiehať počas tohto pracovného týždňa, a to od 20. do 24. mája 2019 v rôznych lokalitách mesta.

Počas druhého dobrovoľníckeho dňa v utorok 21. mája 2019 sa pokračovalo v časti pri železničnej stanici. Vyhrabalo sa staré lístie, konáre a komunálny odpad. Taktiež sa vyzametal neporiadok na chodníku do mesta. Odpad sa vyviezol na verejné smetisko. Ďakujeme všetkým zúčastneným.

Tým, ktorí sa zatiaľ neprihlásili, no majú záujem stať sa súčasťou tohto výnimočného projektu odporúčame, aby kontaktovali koordinátora akcie za Mesto Podolínec - Mgr. Dominiku Skybovu telefonicky na 0904 113 590.

Všetkým dobrovoľníkom ďakujeme!

 

 

 

Foto : Babjarčík Radoslav

 
 
 
Poslať známemu Poslať známemu                                    Vytlačiť Vytlačiť