Podolínska Pätnástka - 7. ročník

Podolínska Pätnástka - 7. ročnik - 2012

     7. ročník Podolínskej Pätnástky je už minulosť. Prvý pokus usporiadať tento ročník nevyšiel, pretože príroda a počasie boli proti. Deň pred pretekom, v piatok 28.9.2012, sa v noci prehnala regiónom búrka a zakalila a dvihla vodu v rieke natoľko, že bolo rozumnejšie pretek preložiť na iný termín. Škoda len vynaložených peňazí a času rodičov, ktorí prišli na tento pretek so svojimi deťmi aj z 200 kilometrov vzdialených miest. To nás ale znovu utvrdilo v tom, že Podolínska Pätnástka má svoje meno na celom Slovensku.

    Ráno na zraze bolo aj tak veselo. Pretekári dostali tričká s logom preteku, sponzorované firmou Wald Slovakia a všetci si pochutnali na pečenom bôčiku, bagetách a teplom čaji, ktoré pripravili organizátori OCI-OCI. Kto je len trochu znalý muškárskeho športu, vie o kom hovorím.

     Druhý pokus už vyšiel tak ako sme si želali. Krásne septembrové počasie, slnko na oblohe a rozvoniavajúca príprava na guláš pod taktovkou Ing. Pitoňáka, boli zárukou že 7.ročník dopadne zase na jednotku. Rovnako ako doteraz poskytlo priestory na pretek mesto Podolínec, ktoré prispelo aj finančnou čiastkou na nákup cien. K ním sa pridali firmy Polyform, Barel Heron, Tamatex a hlavne Rybárik s.r.o. Samozrejme, že nesmieme zabudnúť ani na MO SRZ Stará Ľubovňa a poľovné združenie v Podolínci. Dúfam, že sa ostatní prispievajúci nebudú na mňa hnevať, ale vymenovať všetkých, ktorí prispeli čo i len malou čiastkou by zabralo veľa času a priestoru. Všetkým však patrí vrelá vďaka. Ale poďme k samotnému preteku. Z prihlásených 19 detí zmena termínu vyhovovala len 14 pretekárom, čo bola aj tak pekná účasť. Po prezentácii a nástupe pretekárov privítal všetkých prítomných predseda MO SRZ Stará Ľubovňa a viceprezident  pre Prešovský kraj pán Orovčík Ivan. S technickou časťou  preteku oboznámil zúčastnených Timčák Miro a mohlo sa ísť losovať. Ako doteraz pri losovaní mal všetko pod kontrolou hlavný rozhodca Balaďa Karol. Od vylosovania do začiatku prvého kola delilo pretekárov už len 45 minút a bola radosť pozerať sa s akou zodpovednosťou pristúpili všetci k naväzovaniu systémov a mušiek. O pol ôsmej to prepuklo a začalo sa chytať. Uloviť čo najviac bodovaných rýb to bol cieľ každého pretekára, ale nešlo to každému rovnako. Ako sa ukázalo, najviac rýb ulovili juniorský reprezentanti Kuzma Julo, Túma Robo a Štempel Števo. V prvom kole im šliapali na päty Hropko Jozef, Zemianek Miro a prekvapenie Olejarová Monika. Jediná žena medzi pretekármi nakoniec prvé kolo na CIPS body vyhrala a prišiel čas obeda. Každý si pochutnal na dobrom guláši, občerstvil sa kofolou alebo minerálnou vodou o čo sa postarali  usporiadatelia. Nadišiel čas na losovanie poobedňajšieho kola a stanovenie taktiky,  pri ktorej radili všetci aj reprezentačný tréner Ligda Vladimír.

   Snahu nemožno uprieť ani jednému z pretekárov. Nakoniec sa ale ukázala vychytanosť starších pretekárov. My muškári tomu hovoríme nahádzané motohodiny. V druhom kole predviedol svoje majstrovstvo Sisák Lukáš, Holbus Dávid a Kuzma Julo, ktorý nakoniec pretek vyhral. Na druhom mieste skončil Túma Robert a tretí Štempel Štefan. Nedá mi, aby som nespomenul aj o ostatných zúčastnených: Kopalko Lukáš, Glovna Daniel, Hric Marcel a Vavro Michal veľmi perspektívni mladí muškári, Dušek Leo, Zemianek Miroslav a Tišak Oliver. Sú to mladí chlapci, ktorým sa treba viac venovať. Na záver boli všetci pretekári odmenení vecnými cenami a pochutnali si na pečených kurčiatkach, ktoré pripravila pani Timčáková Dáša spolu s pomocníčkami. Na ukončení pretekov sa zúčastnila aj primátorka mesta Podolínec Mgr. Bachledová Iveta s ubezpečením o pomoci pri usporiadaní preteku Podolínska Pätnástka aj pri budúcich ročníkoch.

    Všetkým zúčastneným pretekárom, organizátorom, prispievateľom i ostatným, ktorí sa akokoľvek pričinili k úspešnosti tohto ročníka sa treba ešte raz poďakovať, pretože bolo by veľmi smutné,  keby takýto pretek určený našim juniorom do budúcna zanikol.Petrov Zdar
Miroslav Timčák

 
 
 
Poslať známemu Poslať známemu                                    Vytlačiť Vytlačiť