MŠK Podolínec v roku 2017

Rok 2017 bol najúspešnejší od vzniku Mestského športového klubu. Záujem o šport v meste rastie najmä u najmladších. Aktivity reprezentantov mesta Podolínec v športe priniesli úspechy na jar, ale aj počas tohtoročnej jesene.

Historické výsledky dosahujú futbalisti kategórie U13, ktorí v II. najvyššej lige prezimujú v konkurencii 14 mužstiev II. LMŽ na vynikajúcom 3. mieste. Naši mladí futbalisti mali tento rok možnosť hrať aj v prestížnom turnaji MINI CHAMPIONS LIGA a to doma v Podolínci. Od septembra 2017 sa nám podarilo otvoriť najmladšiu kategóriu futbalistov v okrese vo veku pod sedem rokov, ktorú vedie tréner Maroš Žoldák. V tejto kategórii „predprípraviek" trénuje pätnásť chlapcov. V novom roku 2018 máme smelé plány a tiež budeme budovať tréningovú plochu, na ktorú máme schválenú dotáciu vo výške 10 000,- €.

Stolnotenisti od jesene zastupujú Podolínec vo vyššej V. lige, kde sa snažia ako nováčik, vybojovať si svoje miesto.

Mažoretky pravidelne trénujú a vystupujú na rôznych podujatiach v meste aj v okolí. V novembri sa naše talentované dievčatá predstavili na krajskej súťaži v Sabinove, odkiaľ si doviezli dva poháre za skvelé prvé a tretie miesto.

Rozpočet MŠK:

V roku 2017 sme dostali z rozpočtu mesta dotáciu vo výške 15877,-€
Futbal (kategórie U9, U11, U13, U15, U19, muži): 11777,-€
Mažoretky: 3500,-€
Stolný tenis: 600,-€
Okrem dotácie z mesta sme získali príspevky za 2 % z daní, dotáciu na nákup teplákových súprav a tiež rôznu podporu od sponzorov a rodičov.


Ing. Ján Smandra

 
 
 
Poslať známemu Poslať známemu                                    Vytlačiť Vytlačiť