Cvičenie krízového manažmentu na území mesta Podolínec

V utorok, 5. Júna 2018 sa konalo na území mesta Podolínec cvičenie krízového manažmentu okresu Stará Ľubovňa v súčinnosti so zložkami integrovaného záchranného systému.

Cvičenie sa konalo v priestoroch firmy Polyform, s.r.o a na uliciach Moyzesova a Kukučínova. Cvičenia sa zúčastnili jednotky profesionálnych hasičov zo Starej Ľubovne a viacero jednotiek DHZ z nášho okresu. Povolané boli taktiež policajné zložky, mestská polícia mesta Podolínec a kontrolne chemické laboratórium z Jasova.

Cieľom cvičenia bolo preveriť akcieschopnosť dobrovoľných hasičských zborov so zameraním na spoluprácu s jednotkami profesionálnych hasičov zo Starej Ľubovne. Pri cvičení boli vykonávané jednotlivé záchranné a zabezpečovacie práce, pri ktorých naša jednotka hasičov z Podolínca získavala cenné rady a prax do možných reálnych zásahov. Preverili a odskúšali si evakuáciu z priestorov zasiahnutých splodinami horenia a nebezpečnou látkou využívanou v danom podniku. Cvičenie taktiež preverilo pripravenosť miestneho obyvateľstva na uliciach Moyzesova a Kukučínova, kde bol simulovaný únik nebezpečnej látky s možným ohrozením ľudí.


Text: Ing. Daniel Marhevka

 

 
 
 
Poslať známemu Poslať známemu                                    Vytlačiť Vytlačiť